اضافه کردن یک دامین اصلی (دایرکت‌ادمین)

افزودن دامین جدید

برای اضافه کردن یک دامین اصلی جدید به سرویس مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در کنترل پنل دایرکت‌ادمین وارد بخش مدیریت دامین‌های اصلی (Domain Setup) شوید.

۲. در باکس گزینه‌ها در سمت چپ و بالای صفحه بر روی افزودن دامین دیگر (Add Another Domain) کلیک کنید.

۳. در باکس ایجاد دامین (Create Domain) نام دامین جدید را بدون www و همچنین بدون پیشوند پروتکل (http:// و https://) در فیلد دامین (Domain) وارد کنید.

۴. در صورت نیاز به محدود کردن سقف ترافیک مصرفی دامین در ماه، تیک گزینه شبیه به اکانت اصلی در مقابل فیلد ترافیک (Bandwidth) را غیر فعال کرده و مقدار ترافیک مورد نظر خود را بر حسب مگابایت وارد کنید.

چنانچه مقدار وارد شده یک مقدار کافی برای ترافیک ماهانه مصرفی سایت نباشد، این موضوع باعث می‌شود که دامین به دلیل اتمام ترافیک، علیرغم عدم اتمام ترافیک ماهیانه سرویس هاستینگ میزبان، غیر فعال شده و سایت از دسترس خارج شود. با توجه به این موضوع پینشهاد می‌شود مگر در موارد ضروری که می‌بایست ترافیک مصرفی یک دامین به صورت صریح محدود گردد از فعال کردن این گزینه خودداری کنید.

۵. در صورت نیاز برای فعال بودن دسترسی امن از طریق https به دامین تیک گزینه Secure SSL را فعال کنید.

فعال‌سازی SSL بر روی یک دامین تنها زمانی امکانپذیر است که دسترسی SSL بر روی سرویس هاستینگ میزبان دامین فعال باشد. به منظور فعال‌سازی دسترسی SSL بر روی سرویس هاستینگ خود با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

۶. به منظور غیر فعال کردن امکان اجرای اسکریپت‌های php بر روی دامین تیک گزینه دسترسی PHP (PHP Access) را غیر فعال کنید.

در صورت غیر فعال کردن این گزینه امکان اجرای اسکریپت‌های php بر روی دامین وجود نداشته و میزبانی دامین از نرم‌افزارهای مدیریت محتوا با مشکل مواجه خواهد شد. تنها در صورتی این گزینه را غیر فعال کنید که دامین جدید تنها میزبان فایل‌های استاتیک باشد.

۷. از لیست کشویی PHP Version ورژن php مناسب برای دامین جدید را انتخاب کنید.

۷. بر روی دکمه ایجاد (Create) کلیک کنید.

پس از اضافه کردن دامین جدید می‌توانید محتوای مورد نظر خود را در شاخه public_html این دامین در مسیر زیر آپلود کنید.

در مسیر بالا نام دامین جدید به جای DOMAIN.COM قرار می‌گیرد.

دامین جدید وارد شده می‌بایست ثبت شده و بر روی نیم سرورهای سرویس هاستینگ شما در نت‌افراز تنظیم شده باشد.

خطاهای متداول

Invalid Domain Name

این خطا نشان می‌دهد که نام دامین به صورت صحیح وارد نشده است.

جهت رفع مشکل بررسی کنید که نام دامین به صورت کاملا صحیح وارد شده باشد. نام دامین نمی‌بایست به همراه پیشوند پروتکل (http:// یا https://) وارد شده باشد. در صورت نیاز محتوای فیلد دامین را کاملا پاک کرده و پس از اطمینان از تنظیم بودن صفحه کلید سیستم خود بر روی زبان انگلیسی دوباره نام دامین را به صورت کامل در این بخش تایپ کنید.


You have already reached your assigned limit

این خطا نشان می‌دهد که حداکثر تعداد مجاز دامین‌های اصلی ارایه شده بر روی سرویس میزبانی وب شما قبلا استفاده شده است.

جهت افزایش تعداد دامین اصلی می‌توانید سرویس هاستینگ خود را به پلن بالاتر آپگرید کنید.


That domain already exists

این خطا نشان مي دهد که نام دامین وارد شده قبلا به عنوان دامین اصلی یا پارک دامین به سرویس هاستینگ شما و یا یک سرویس هاستینگ دیگر بر روی سرور اضافه شده است.

چنانچه دامین قبلا به سرویس هاستینگ فعلی و یا یک سرویس هاستینگ دیگر شما بر روی همان سرور یا سرویس نمایندگی شما اضافه شده است، ابتدا می‌بایست دامین را از سرویس میزبان آن حذف نمایید. پس از آن می‌توانید دامین مورد نظر را در این بخش به سرویس میزبانی وب خود اضافه کنید.

چنانچه دامین قبلا به  سرویس‌های شما اضافه نشده است جهت پیگیری و رفع مشکل لطفا با واحد پشتیبانی نت‌افراز تماس حاصل فرمایید.


 That domain is on the forbidden domains list

این خطا نشان میدهد که نام دامین وارد شده در لیست دامین‌های ممنوعه سرور قرار دارد و بنابراین امکان اضافه کردن آن دامین به سرویس‌های میزبانی وب ارایه شده وجود ندارد.

چنانچه دامینی متعلق به شما بوده و هنگام اضافه کردن آن دامین به سرویس هاستینگ خود در نت‌افراز با این پیام خطا مواجه می‌شوید، جهت پیگیری این مشکل می توانید با واحد پشتیبانی نت‌افراز تماس حاصل فرمایید.


The ability to setup PHP 5.3 and older versions for new domains has been disabled by server administrator

لینک کوتاه: https://help.netafraz.com/lxes

آموزش‌های مرتبط