تغییر نام یک دامین اصلی (دایرکت‌ادمین)

تغییر نام یک دامین

برای تغییر نام یک دامین اصلی به یک نام دامین جدید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در کنترل پنل دایرکت‌ادمین وارد بخش مدیریت دامین‌های اصلی (Domain Setup) شوید.

۲. در باکس گزینه‌ها در سمت چپ و بالای صفحه بر روی تغییر نام یک دامین (Change a Domain Name) کلیک کنید.

۳. در باکس انتخاب دامین برای تغییر و اعمال تنظیمات جدید (Select the domain to change and enter it’s new value) نام دامین مورد نظر را از لیست کشویی انتخاب و نام دامین جدید را بدون www و همچنین بدون پیشوند پروتکل (https:// و http://) در فیلد مقابل آن وارد کنید.

۴. بر روی دکمه تغییر (Change) کلیک کنید.

هنگام تغییر نام یک دامین اصلی دایرکت‌ادمین به صورت خودکار نام شاخه دامین در شاخه domains سرویس هاستینگ را از نام قبلی به نام جدید تغییر خواهد داد. بنابراین پس از تغییر نام یک دامین اصلی، مسیر شاخه دامین به صورت زیر خواهد بود:

به جای DOMAIN.COM نام دامین جدید قرار می‌گیرد.

دامین جدید وارد شده می‌بایست ثبت شده و بر روی نیم سرورهای سرویس هاستینگ شما در نت‌افراز تنظیم شده باشد.

خطاهای متداول

Invalid Domain Name

این خطا نشان می‌دهد که نام دامین به صورت صحیح وارد نشده است.

جهت رفع مشکل بررسی کنید که نام دامین به صورت کاملا صحیح وارد شده باشد. نام دامین نمی‌بایست به همراه پیشوند پروتکل (http:// یا https://) وارد شده باشد. در صورت نیاز محتوای فیلد دامین را کاملا پاک کرده و پس از اطمینان از تنظیم بودن صفحه کلید سیستم خود بر روی زبان انگلیسی دوباره نام دامین را به صورت کامل در این بخش تایپ کنید.


That domain already exists

این خطا نشان مي دهد که نام دامین وارد شده قبلا به عنوان دامین اصلی یا پارک دامین به سرویس هاستینگ شما و یا یک سرویس هاستینگ دیگر بر روی سرور اضافه شده است.

چنانچه دامین قبلا به سرویس هاستینگ فعلی و یا یک سرویس هاستینگ دیگر شما بر روی همان سرور یا سرویس نمایندگی شما اضافه شده است، ابتدا می‌بایست دامین را از سرویس میزبان آن حذف نمایید. پس از آن می‌توانید دامین مورد نظر را در این بخش به سرویس میزبانی وب خود اضافه کنید.

چنانچه دامین قبلا به  سرویس‌های شما اضافه نشده است جهت پیگیری و رفع مشکل لطفا با واحد پشتیبانی نت‌افراز تماس حاصل فرمایید.


 That domain is on the forbidden domains list

این خطا نشان میدهد که نام دامین وارد شده در لیست دامین‌های ممنوعه سرور قرار دارد و بنابراین امکان اضافه کردن آن دامین به سرویس‌های میزبانی وب ارایه شده وجود ندارد.

چنانچه دامینی متعلق به شما بوده و هنگام اضافه کردن آن دامین به سرویس هاستینگ خود در نت‌افراز با این پیام خطا مواجه می‌شوید، جهت پیگیری این مشکل می توانید با واحد پشتیبانی نت‌افراز تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه: https://help.netafraz.com/02ca

آموزش‌های مرتبط